Prima pagină » Actualitati » Sport » Rezultate foarte bune pentru micii șahiști de la CSM Constanța, la cel mai recent turneu

0 comentariu

În data de 9 martie a avut loc la Năvodari, la Centrul de Afaceri, un concurs de șah destinat copiilor începători cu vârsta până în 9 ani. Copiii pregătiți de antrenorii Iulian Mihailov și Marcel Ciubotariu au dominat ambele competiții destinate fetelor și băieților.

La concursul destinat băieților, din cei 42 de participanți din Constanța, Techirghiol, Năvodari și Slobozia, primele două locuri în clasamentul general au fost ocupate de copiii pregătiți la CSM Constanța. Sebastian Brânzescu a luat locul I iar Petru Martin a ocupat locul II.

Tudor Stănilă a ocupat locul I la categoria under 8 ani, iar Vladimir Vasile a ocupat locul III. Filip Bercea a ocupat locul I la categoria under 7 ani.

La concursul destinat fetelor începătoare, dintre cele 16 participante, locul I a fost ocupat de Cosmina Irimia de la CSM Constanța, iar Lavinia Vasile a ocupat locul I la categoria under 7 ani.

În turneul omologat FIDE destinat fetelor, rezultatele sportivelor CSM Constanța arată astfel:

Toma Maria si Dospin Diana locurile 2-3 general la egalitate de puncte cu locul 1; Dumitru Miruna locul 1 F08, Țigănescu Andreea și Bălan Anastasia locurile 1 si 2 la F10, Curca Maria locul 1 F12.